Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

735 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Marotta flet per Icardin: “Sot ndeshje e madhe. Mauro? Ne kemi qene shume te qarte dhe e keni pare edhe vete kete gje.”

Marotta flet per Icardin: “Sot ndeshje e madhe. Mauro? Ne kemi qene shume te qarte dhe e keni pare edhe vete kete gje.”
Inter Club Staff

Beppe Marotta ka folur diten e sotme vetem pak minuta perpara ndeshjes dhe fjalet e tij kane qene shume te rendesishme sepse CEO i Interit ka prekur edhe temen e Mauro Icardit. 

“Une pres nje ndeshje shume pozitive nga te gjitha kendveshtrimet. Mendoj se do te luajme mire, duke perseritur veten dhe duke derguar 3 piket ne shtepi.

Keto kane qene fjalet e Beppe Marottes per Sky Sport fillimisht perpara se te kalonte tek ceshtja Icardi.

Mbi ceshtjen Icardi: cili ka qene reagimi i klubit pas lajmit se Interi eshte paditur ne gjykate nga lojtari?

“Kemi qene shume te qarte qe ne fillim dhe jemi te qarte edhe sot. Do te perballemi me cdo situate me qetesi. Por tani mendoj se eshte e drejte qe ti japim hapsire aktoreve te vertete te Interit, atyre qe zbresin ne fushe dhe jo te tjereve. Me siguri qe do te gjejme nje kundershtar te veshtire.”

A mendoni se do e zgjidhni ceshtjen e Icardit ne diten e fundit te merkatos? Tani ka me te vertete shume pak kohe…

“Nuk ka asnje ceshtje per te zgjidhur, eshte thjesht nje situate e zakonshme qe i perket futbollit. Ne do te bejme cdo gje me maksimumin e transparences, ashtu si kemi bere gjithmone.”

Po nese do te qendroje vertete ne Milan?

“Nese kjo do te ndodhe, do te jemi shume te qarte ne ate qe do te themi dhe do te bejme dhe ne nje linje me te miren e klubit.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.