Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | July 12, 2020

Scroll to top

Top

544 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Marotta frenon: “Ne kete moment, Isla nuk eshte ne merkato”

Marotta frenon: “Ne kete moment, Isla nuk eshte ne merkato”
Xhorxh Gellci

Drejtori gjeneral i Juventus, Beppe Marotta, nga Chatillon, ka folur ne mikrofonat e gazetareve dhe ka folur per merkaton bardhezi duke ju referuar edhe Islas: “E dini qe dinamikat e merkatos jane te vecanta dhe nuk dihet cfare ndodh. Ne kete moment, lojtari i krahut eshte jashte merkatos. Ka qene objekt interesimi nga ana e Interit, kemi degjuar propozimin e tyre, jemi ulur shume here ne tavoline dhe kemi bere vleresimet tona teknike dhe ekonomike te rastit, dhe tani per tani nuk largohet. Eshte me te gjitha efektet nje lojtar i joni. Do te luajme ne kompeticione te rendesishme dhe duhet nje skuader e gjere. Po kerkojme nje lojtar krahu, por do e marrim vetem ne kushte te caktuara.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.