Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,056 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Marotta, gati operacioni ‘fshesa’: ja gjashte lojtaret qe do te largohen me siguri ne fund te sezonit!

Marotta, gati operacioni ‘fshesa’: ja gjashte lojtaret qe do te largohen me siguri ne fund te sezonit!
Inter Club Staff

Interi e ka kuptuar qe nuk luan dot per kampionat kete vit dhe kjo ka ardhur ne ndeshjen e djeshme te cilen e humbi 1-2 ndaj Bolognas.

Mungojne alternativat ne nivel per titullaret, mungon kualitieti, dhe per kete motiv, shume lojtare pritet te largohen nga Appianp Gentile ne fund te sezonit.

Do te kete nje revolucion te vertete ne skuader qe do te preke cdo repart te skuadres se Contes. Nje operacion ‘fshesa’.

MBROJTJA – Nuk eshte nje pune e thjeshte, per Ausilion dhe Marotten. Por nuk duhet gabuar asgje, sepse Interi duhet te ndertohet mbi baza te forta.

“Godin, per shembull, edhe pse e ka mohuar disa here, duket shume larg Interit ne kte sezon. Do te luaje me siguri ndaj Verones te enjten per shkak te skualifikimeve, por eshte zgjedhja e fundit e repartit te mbrojtjes, i parakaluar edhe nga Ranocchia disa here madje.”

“Me Conten feeling nuk ka pasur kurre: shume te largta filozofite e tranjerit me mbrojtesin per interpretimin e rolit te mbrojtesit me tre.”

“Uruguajani ishte nje operacion i mbyllur qe perpara se Conte te behej tranjeri i Interit.”

“Ne krahun e djathte, Hakimi do te beje qe Moses te rikthehet ne Londer, ndersa ne te majte do te blihet nje titullar i cili do te luaje ne vendin e Young qe do te jete zevendesues.”

“Biraghi do te kthehet tek Fiorentina sepse nuk ka bindur askend, por edhe Asamoah eshte humbur rruges per shkak te demtimit ne gju.”

“Edhe ne mbrojtje ka te reja: Conte deshiron nje portier tjeter te dyte, te mire. Padelli do te rrije si portier i trete. Berni eshte ai qe do te largohet.”

MESFUSHA – “Gagliardini tani eshte denuar nga episodet, por kurre nuk ka pasur nje rendiment konstant. Edhe pse Conte e konsideron nje hap me lart se Vecino ne hirarkine e skuadres ne kete moment.”

“Ah, per uruguajanin. Ai eshte pare ne fushe pas shume kohesh qe kishte qendruar jashte fushave per problemin ne menisk.”

“Por ka qene afer largimit edhe ne janar. Eshte natyrale qe ai do te shitet nga Interi, ose te pakten, Marotta do e tentoje.”

“Ne ate repart, do te ike dhe Borja Valero qe eshte ne skadence dhe duhet zgjidhur edhe ceshtja Vidal.”

SULMI – “Lautaro nuk eshte i qete: nuk eshte penalltia e gabuar ajo qe e tregon, por gjuha e trupit te tij. Si shfryn dhe si shfryn per nje gol qe i mungon.”

“Interi ka nevoje qe ta zgjidhe njehere e mire kete enigme. Per sa i perket te tjereve, ka dyshime per Sanchez.”

“Nderkohe, edhe Esposito qe u rikthye dje ne fushe, ai do te rinovoje kontraten dhe do te largohet ne huazim.”

“Llogarite jane bere: rreth nje e treta e skuadres eshte ne diskutim dhe largimet e gjashte (Berni, Godin, Gagliardini, Asamoah, Biraghi, Borja Valero) lojtareve jane super te sigurta. Edhe pse per disa prej tyre duhet gjendur nje bleres.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.