Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

603 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Marotta ka marre nje garanci per lojtarin e krahut te majte: “Ai eshte lajmeruar se per ceshtje ditesh Chelsea…”

Marotta ka marre nje garanci per lojtarin e krahut te majte: “Ai eshte lajmeruar se per ceshtje ditesh Chelsea…”
Inter Club Staff

Interi edhe pse po ka shume veshtiresi ne shitjen e lojtareve, po mundohet shume qe te beje terrenin gati edhe per blerjet e reja.

Tek zikalterit ka nje kantier te hapur ne krahun e majte, ku ende nuk eshte blere nje lojtar titullar per Conten.

Aktualisht ne skuader eshte Ashley Young, Henrique Dalbert, Kwadwo Asamoah dhe Ivan Perisic qe mund te luajne ne kete pozicion, por tre prej tyre jane ne merkato.

Nese eshte e sigurt qe Dalbert dhe Asamoah do te largohen, per kroatin nuk dihet mire e ardhmja dhe mund te qendroje ne skuader por gjithesesi per te do te kete lajme me vone.

Ajo qe eshte e sigurt ne kete moment eshte fakti se Interi po tenton te beje nje goditje sipas deshirave te Contes ne te majte.

Keshtu, Marotta po tenton gjithcka per te arritur tek spanjolli i Chelsea, Marcos Alonso qe kerkohet me ngulm nga tranjeri italian.

Nje tratative e mirefillte per te nuk ka folluar ende, por sipas Corriere dello Sport, mbrojtesi spanjoll eshte ne krye te deshirave dhe per te eshte marre nje garanci.

“Sipas nje ndermjetesuesi (agjenti), Chelsea per ceshtje ditesh mund te hape mundesine per shitjen e tij ne huazim e ky do te ishte nje lajm shume i mire per Interin qe nuk deshiron te shpenzoje nje shifer te madhe menjehere ne merkato.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.