Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | September 27, 2020

Scroll to top

Top

371 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Marotta po tenton gjithcka per nje parameter 0 qe e kerkon me ngulm Conte: ja detajet!

Marotta po tenton gjithcka per nje parameter 0 qe e kerkon me ngulm Conte: ja detajet!
Inter Club Staff

Jane jave shume te rendesishme per Interin keto dhe per merkaton zikalter qe duket se po perjeton dite teper te nxehta edhe pse vera nuk ka ardhur akoma.

Beppe Marotta dhe Piero Ausilio po punojne fort per te permiresuar skuadren e Contes ne prag te sezonit te ri.

Ne kete moment bota e futbollit ka shume pasiguri, por ideja e Interit per te vene ne dispozicion te teknikut nje skuader ne lartesine e fitueses se kampionatit, ka mbetur e pandryshuar.

Keshtu Marotta deshiron qe te mbylle sa me shpejt nje goditje me parameter 0 ne sulm per te zevendesuar koke me koke Sanchez qe do te rikthehet tek Manchester United.

Keto jave po flasim, jane shume decizive per te ardhmen e Dries Mertens: sulmuesi belg eshte ne skadence kontrate me Napolin dhe nuk ka marre ende nje vendim perfundimtar.

Deri me tani, ai ka marre shume oferta ne drejtim te tij por eshte ende teper i pavendosur se cfare eshte gjeja me e mire per te ardhmen e tij.

Sipas Corriere dello Sport, numri i skuadrave qe deshirojne ta kene ne skuader lojtarin sezonin e ardhshem eshte tre: Napoli, Chelsea dhe Inter.

NAPOLI PO PRET – “Napoli po pret nje pergjigje. Pas darkes ne fillim te marsit ne tarracen e “Vezuvit” ku ishte prezent edhe De Laurentiis, Mertens ka marre nje propozim ekonomikisht shume te rendesishem per moshen e tij.”

“Dy milione euro menjehere ne momentin e firmes, kater milione euro e gjysem per dy sezonet e ardhshme dhe me pas peseqind mije euro ndermejt golave te shenuar, kualifikimeve ne Champions apo ndonje kampionati ne te ardhmen.”

“Ne total: 12 milione euro pak a shume per dy sezone. Deri me tani Mertens nuk ka firmosur, por ka vendosur qe te reflektoje ende dhe po mediton.”

CHELSEA DHE INTER – “Mbeten jo shume larg lojtarit edhe Chelsea me Interin. Anglezet e kerkojne me ngulm, por Interi ne kete moment duket me e avantazhuar per shkak te projektit qe ka.”

“Por Chelsea ka nje karte per te luajtur: Mertens mund ta quaje tradheti kalimin tek nje klub tjeter ne Serie A nga Napoli dhe vetem per kete fakt mund te preferoje Premier Leaguen.”

“Gjithesesi  deri me tani nuk ka pasur ndonje informacion ne lidhje me kete teori sepse ai tek Interi do te gjente edhe nje shok te mire si Romelu Lukaku.

“Marotta po tenton gjithcka cfare ka ne dore qe ta mbylle sa me shpejt kete marreveshje: lojtari eshte perfekt me cilesite e tij per Conten dhe do te vinte me parameter zero.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.