Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

534 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Marotta po tenton te evitoje nje gabim si ai me Tonalin? “Ka bere gati nje oferte gati per klubin e…”

Marotta po tenton te evitoje nje gabim si ai me Tonalin? “Ka bere gati nje oferte gati per klubin e…”
Inter Club Staff

Rodrigo De Paul mbetet nje objektiv shume i madh i Interit per mesfushen e sezonit te ardhshem dhe per kete ka pak dyshime.

Argjentinasi i Udineses po konfirmohet edhe ne kete sezon ne nivele te larta dhe ai Conten e drejtuesit i ka bindur prej kohesh.

Pavarsisht se ka pasur nje pelqim reciprok, nje tratative e mirefillte asnjehere nuk ka filluar per shume arsye.

Nje nga me te rendesishmet, ka qene kerkesa prej 40 milione euro qe ka pasur Udinese per lojtarin ne te kaluaren.

Por sipas Tuttosport, Marotta po tenton qe te mos beje te njejtin gabim si me Tonalin ne te kaluaren qe perfundoi te Milani.

“Marotta po tenton pikerist kete gje: te mos beje nje gabim si me Sandro Tonali qe po priste Interin deri ne momentet e fundit dhe me pas zikalterit e humben ate.”

“Rodrigo de Paul prej kohesh ka rene dakord per kalimin ne Milano dhe tashme pret vetem nje oferte zyrtare nga klubi zikalter.”

“Por duhet bindur Udinese. Flitet se Interi ka gati nje oferte me disa lojtere ne shkembim qe mund te bindin Udinesen. Por do te jete e veshtire. Qellimi paresor eshte qe e mos humbet lojtari qe ndiqet prej kaq shume kohesh dhe qe pelqehet shume edhe nga Conte.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.