Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

995 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Marotta, vjen goditja e pare e madhe per sezonin 2019-20: jane shkembyer dokumentet, ja detajet!

Marotta, vjen goditja e pare e madhe per sezonin 2019-20: jane shkembyer dokumentet, ja detajet!
Inter Club Staff

Me sa duket Interi ka bere goditjen e saj te pare me ne krye Marotten per sezonin e ri, 2019-2020.

Sipas asaj qe tregon Corriere dello Sport, Dries Mertens eshte vetem nje hap larg per tu bere nje lojtar i Interit.

Ai me sa duket ka firmosur tashme dhe jane shkembyer edhe dokumentet perkatese: pra, praktikisht tashme mungon vetem zyrtarizimi per gjithca.

Keshtu, Marotta eshte ne pritje te mbylle perfundimisht nje nga goditjet me te rendesishme te merkatos se ardhshme sepse pesha e belgut dihet tashme. Por cfare do te ndodhe tani?

“Si fillim, Mertens do te vije me parameter zero. Asgje e re ketu. Firma ka ardhur, dhe kane mbetur per tu limuar edhe disa detaje te fundit.”

“Ne kete moment, Napoli dhe Chelsea duket sikur nuk kane me asnje shans dhe jane shume prapa per te.”

“Marotta gjate ketyre diteve bashke me Ausilion ka cuar perpara kete operacion qe nga menyra e realizimit te kujton ate per Stefan de Vrij.”

“Ne kete moment belgu mund te konsiderohet pothuajse nje lojtar i Interit. Madje ne ditet e fundit ka ndodhur edhe shkembimi i dokumenteve ndermjet agjentit te lojtarit, dhe klubit zikalter.”

“Nyja e fundit per tu zgjidhur eshte vetem bonusi qe Mertens do te marre ne momentin qe do te transfreohet, qe pritet te ndahet nga rroga.”

“Nderkohe, rroga e tij do te jete rreth 5 milione euro bashke me bonuse. Inter me sa duket e ka gjetur zevendesuesin e Sanchez.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.