Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

444 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Marotta zbulon gjithcka para ndeshjes: “Ja cfare po ndodh me Brozovic. Jam pothuajse i bindur qe…”

Marotta zbulon gjithcka para ndeshjes: “Ja cfare po ndodh me Brozovic. Jam pothuajse i bindur qe…”
Inter Club Staff

Edhe Beppe Marota ka folur sot per mikrofonat e DAZN dhe ka treguar ndjesite e tij perpara ndeshjes Inter-Napoli.

Keto kane qene fjalet e tij ku administratori i deleguar i Interit ka folur edhe per situaten kontraktuale te Marcelo Brozovic.

“A e mendoj si Inzaghi? Po. Jemi ne nje faze ku po kuptojme shume gjera. Ka shume rendesi rezultati, por edhe loja.”

“Duhet te jemi bindes. Na jep me shume besim te vetja jone. Na tregon se duke luajtur mire, mund te luftojme per gjera te medha si Serie A.”

Spalletti rikthehet ne San Siro: a e prisje kaq lart?

“Une shoh nje miks fituesisht tek Napoli dhe jam shume i lumtur per te. Eshte nje tranjer i mire, ka bere gjithmone mire, edhe te Interi.”

“Por ne futboll ka cikle. Stime maksimale nga ana ime per Spallettin.”

Tema Brozovic: cfare po ndodh me rinovimin?

“Duhet te futemi ende ne negociata te gjalla me te, por jam besim plote si te gjithe. Jam pothuajse i sigurt dhe shpresoj qe djaloshi mund te vazhdoje eksperiencen e tij ketu.”

“Nuk eshte e thjeshte te gjesh skuadra te tjera ne gjendje qe atij ti japin ate qe i ka dhene Interi. Edhe ai na ka dhene shume neve. Nje marreveshje eshte e mundur.”

Insigne eshte nje mundesi e mire ne merkato?

“Une flas per mundesi ne pergjithesi, nuk futem dot ne emra te vecante sepse pastaj nuk eshte korrekte. Sidomos para nje ndeshje si kjo. Keto jane situat qe shihen ne fund te sezonit.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.