Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

584 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Marotta zbulon gjithcka per shitjen e Interit nga Suning? “Ja si jane gjerat sot per sot: Suning po vlereson nese…”

Marotta zbulon gjithcka per shitjen e Interit nga Suning? “Ja si jane gjerat sot per sot: Suning po vlereson nese…”
Inter Club Staff

Beppe Marotta, administratori i deleguar i sportit tek Interi, ka folur per mikrofonat e Rai Sport diten e sotme.

Ai eshte ndalur ne nje interviste te shkurter perpara fillimit te ndeshjes ndaj Fiorentines, ku ka prekur edhe temen e shitjes se klubit nga ana e Suning.

“Fiorentina-Inter sot por eshte ndeshje kupe? Po, por te gjitha ndeshjet zyrtare kane nje vlere shume te madhe per te gjithe.”

“Ky eshte nje trofe historik, sot duhet te perballemi ne menyren e duhur me nje kundershtar te veshtire e duam qe te luajme nje derbi nga e para. Duam te japim maksimumin.”

Mbi zerat per shitjen e Interit nga Suning, cfare mund te thoni? Gjithmone nese mund te thoni dicka per te gjithe ne qe jem kurioze…

“Pronaret, qe jane Suning, po vleresojne mundesite me te mira vetem ne interes te klubit dhe ne respekt me vleren historike te klubit.”

“Po vleresohet vlera qe ka Interi ne te ashmen dhe ne te ardhmen. Menaxhimi e di qe ndodhet ne nje gare ku skuadra eshte solide por edhe ne nivel drejtues Interi eshte keshtu.”

“Keto zera nuk duhet te kushtezojne aspak anen futbollistike. Nuk duhet te kushtezojne askend tek Interi.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.