Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 5, 2022

Scroll to top

Top

554 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Martinez falenderon Interin: “Ne karrieren time nuk e kam pare kurre Lukakun kaq te lumtur dhe te lire. Tani eshte gati per gjithcka.”

Martinez falenderon Interin: “Ne karrieren time nuk e kam pare kurre Lukakun kaq te lumtur dhe te lire. Tani eshte gati per gjithcka.”
Inter Club Staff

Martinez falenderon Interin: “Ne karrieren time nuk e kam pare kurre Lukakun kaq te lumtur dhe te lire. Tani eshte gati per gjithcka.”

Impakti i tij ne boten Inter ka qene shume i rendesishem sepse ai ka shenuar dy gola ne dy ndeshjet e para.

Po flasim per Romelu Lukaku, lojtarin e ardhur tek zikalterit per te zevendesuar Mauro Icardin.

Pikerisht per kete levizje (Lukaku tek Inter) ka folur shume i lumtur dhe i habitur ne te njejten lohe tranjeri i belgjikes.

Sipas tij ky transferim eshte nje “dore nga qielli” per karrieren e lojtarit por edhe per te miren e kombetares qe ai drejton.

“Kjo ka qene hera e pare ne karrieren time qe e kam pare kaq te lire dhe kaq te lumtur. Ai ka qene ne shume grumbullime me kombetaren, por kurre nuk e kam pare kaq te perqendruar dhe te karikuar nga kjo sfide e re.”

“Tani eshte gati qe te perballet me kapitullin me te rendesishem te karrieres se tij. Keshtu e konsideron ai kalimin nga United tek Interi.

“Ai eshte shume i motivuar dhe kjo po ndihmon edhe kombetaren tone. Me ka bere shume pershtypje lumturia e tij dhe menyra se si ai mezi po e pret ndeshjen e radhes.”

Me keto fjale eshte shprehur tranjeri i Belgjikes, Roberto Martinez i cili aprovon me entuziazem aventuren e Romelu Lukaku tek Interi.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.