Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

474 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Martinez: “Interi? Sa bukur atje, ja pse do vij menjehere. Tifozet ishin te mrekullueshem dhe…”

Martinez: “Interi? Sa bukur atje, ja pse do vij menjehere. Tifozet ishin te mrekullueshem dhe…”
Bujar Berishaj

Te premten Lautaro Martinez eshte bere zyrtarisht pjese e botes se Interit.

Fillimisht arritja ne Milano, pastaj vizitat, nenshkrimi i kontrates ne zyret e klubit dhe pastaj disa fjale si lojtar i ri zikalter.

Ai, duke folur per Sportia, ka shpjeguar motivin se pse nuk do te kthehet te Racing Avellaneda ne huazim per 6 muajt e ardhshem:

“Interi eshte kualifikuar ne Champions dhe me do menjehere. Kam vendosur te mbyll ciklin te Racing dhe te nis te Interi”.

Duke folur se cfare ka qene vendimtare qe ai te arrij menjehere ne Milano ai ka thene: “Dy palet kane diskutuar, dhe kualifikimi ne Champions League i zikalterve ka zgjidhur gjithcka”.

Martinez pastaj ka treguar ndjesite e dites se tij te pare ne Milano dhe te Interi: “Gjithcka shume e bukur. Arritja, takimi me njerezit qe kane filluar te me therrasin emrin, dicka me te vertete shume e dashur. Duhet te perfitoj nga kjo qe te nis sa me mire qe eshte e mundshme”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.