Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

671 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

“Martinez nje fenomen, cfare goditje ke bere Inter. Eshte pak Aguero pak Tevez. Do te behet…”

“Martinez nje fenomen, cfare goditje ke bere Inter. Eshte pak Aguero pak Tevez. Do te behet…”
Inter Club Staff

“Lautaro Martinez? Interi ka mare ne skuader nje fenomen te padiskutueshem. Kishte kohe qe nuk shikoja nje lojtar 20 vjecar me keto cilesi. Kam folur me shume njerez te futbollit ne Argjentine dhe te gjiteh me kane thene qe nje talent i tille nga ato ane nuk eshte pare prej vitesh tashme.”

Kete gje e thot Luca Antonelli, ish-mbrojtesi i Genoas dhe Milanit por qe sot eshte nje prokurator futbollistesh.

Ja disa nga rreshtat e intervistes se tij te gjate per Tuttosport:

A eshte gati Martinez per futbollin italian?

“Po, por eshte gati per te bere titullarin, jo per tu ulur ne pankine. Interi ka bere nje super goditje duke levizur perpara te gjitha skuadrave te tjera sepse sot Martinez vlen shume me shume: 20 milione duken si shaka.”

A do i heqi hapsira Icardi?

“Absolutisht jo. Sipas meje kush mendon se Interi e ka blere ate per te zevendesuar Icardin nuk e di fare se cfare lojtari eshte Martinez. Natyrisht, nese Icardi do te largohej, Interi do te kete ne shtepi nje sulmues tjeter te madh si ai, por jo, nuk eshte nje sulmues i pare pyke.”

Cfare ju pelqen tjeter nga Lautaro Martinez? 

“Eshte shume i mire me te dyja kembet, ka nje goditje te bukur dhe eshte i keq ne fushe, tipike e lojtareve argjentinas, tipi i Tevez.”

Ai krahasohet me Agueron…

“Eshte i sakte si krahasim, fizikisht ngjajne shume. Teknikisht jane pak ndryshe sepse Aguero dashuron nje kunder nje dhe luan shume per skuadren. Nese mundem, do bej nje paralelizem tjeter. Jane lojtare te ndryshem por Martinez qe do vije tek Interi me ngjason me Ibren qe erdhi tek Juventusi nga Ajax, nje lojtar i forte por qe duhet te bente ate kapercimin e kualitetit. Ja pse mendoj se argjentinasi eshte gati per futbollin italian, do te behet nje kampion.”

Ti je stervitur me Ronaldinho, Kaka, Robinho, Shevchenko dhe pikerisht Ibrahimovic: a do te vinit bast per Lautaro Martinez ne Itali?

“Po. Mbajeni mend. E dua tju them se Martinez do te arrije nivelin e ketyre me lart nje dite.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.