Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

350 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Materazzi: “Arbitri? Nuk kemi pasur probleme ne derby. Kunder nje kundershtari tjeter…”

Materazzi: “Arbitri? Nuk kemi pasur probleme ne derby. Kunder nje kundershtari tjeter…”
Ardis
  • On 20/10/2018, 14:18

Ish mbrojtesi i Interit ka folur per problemet arbitrale, duke ju referuar ndeshjes kunder Juventusit.

Marco Materazzi, simboli dhe ish mbrojtesi i Interit, eshte i karikuar dhe gati per derbyn, te dielen ne mbremje kunder Milanit.

Ne nje interviste ne Gazzetta dello Sport, Matrix, ka folur per arbitrin, qe nuk do te kete probleme te drejtoje dhe gjykoje ndeshjen e derbyt.

Sipas Matrix, i cili kujton se problemet ne drejtimin dhe gjykimin e nje ndeshje, ndodhin kur ndeshen perballe nje skuadre tjeter:

“Nuk me kujtohet qe te kemi pasur ndonjehere probleme arbitrash ne derby. Kunder nje kundershtari tjeter, me siguri do te kishim te tilla problemesh”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.