Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 24, 2021

Scroll to top

Top

271 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Materazzi: “Mundesi per Interin? Kur San Siro eshte tejmbushur mund te beje diferencen. Mou…”

Materazzi: “Mundesi per Interin? Kur San Siro eshte tejmbushur mund te beje diferencen. Mou…”
Ardis
  • On 06/11/2018, 19:24

Ish mbrojtesi zikalter, nja nga protagonistet e miqesores midis Inter Forever dhe Barça Legends, ka folur per skuadren e Spallettit.

Marco Materazzi, protagonist i ndeshjes midis Inter Forever dhe Barça Legends ka folur ne mikrofonat e Sky Sport:

“Nese thua Barcelona? Mendoj per mbarimin e gjysemfinales ne Camp Nou”.

Sa mundesi ka Interi ne kete ndeshje?
“Po tregon se ka gjetur dimensionin e tij. Kam shume besim te skuadra dhe tifozeria: San Siro e tejmbushur mund te beje diferencen”.

Duket se ne nivel mjedisi mund te rikthehet nje Inter qe mund te luftoje per me lart…
“15 vjet me pare nuk i kishim keto statistika, keshtu qe komplimente skuadres qe ka treguar se mund ta meritoje kete publik”.

Messi?
“E pamundur per ta bllokuar. Nese do te isha ne vend te Valverde nuk do ta rrezikoja, sepse do te rrezikonte shume dhe per me teper qe ka 9 pike ne grup. Duhet nese ai do qe te luaje dhe ne kete pike, si tifoz shpresoj qe te mos luaje”.

Ne syte tuaja kane ngelur lotet kur Mourinha u largua nga Interi dhe te perqafoi. Perse sot, sipas jush, ai ka probleme me lojtaret?
“Mendoj se alkimia krijohet por nuk mund ti duash te gjithe lojtaret e Manchester United, por mendoj se nuk eshte Inter-i i Mourinho-s. Ju siguroj se mbase eshte zbutur kohet e fundit. Mbase eshte plakur edhe ai”.

Me Ballotelin ishte e veshtire?
“Kishte respekt per te gjithe dhe nuk shqetesohej per askend, sepse kur komandon 25 lojtare kerkon qe te te japin maksimumin”.

Mou i stimulonte lojtaret edhe ne publik?
“Mendoj se e bente me keq ne dhomat e zhveshjes. Kur nje trajner te thote dicka, eshte ne zgjedhjen e lojtarit qe te marre keshillen ne menyre pozitive ose negative”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.