Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 22, 2020

Scroll to top

Top

1,194 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Materazzi: “Skudeto, Interi pa pjesemarrjen ne kupat europiane eshte pretendente. OK Belfo-Icardi, ja cfare i them Balotellit dhe Boatengut”.

Materazzi: “Skudeto, Interi pa pjesemarrjen ne kupat europiane eshte pretendente. OK Belfo-Icardi, ja cfare i them Balotellit dhe Boatengut”.
Ardis
  • On 29/08/2013, 15:57

“Interi mund te mbushe hapesiren boshe mes dy skuadrave te forta dhe pjeses tjeter te ekipeve, Juve dhe Napoli, pikerisht prej faktit qe nuk luan ne Europe. Ne nivel organike me duket akoma inferiore, edhe pse ka blere dy te rinj me interesante ne merkaton italiane, Belfodil dhe Icardi. Fjalet e thena nga Marco Materazzi, nga Andria ku ka marre edhe cmimin Mediterraneo. Ish numri 23 zikalter ka pak qe ka marre ne Converciano titullin e trajnerit te Kategorise se Pare (Prima Categoria)“Per momentin menaxhoj nje dyqan per veshje sportive ne Milano. Ndersa per karrieren e trajnerit, per momentin ka shume te tille ne qarkullim” – shpjegon Matrix.

Flitet edhe per racizmin dhe akuzen e bere disa kohe me pare mbi ish koreano-jugorin e Perugias Ahn“Une mendoj se kur nervozonte Materazzin dje dhe Balotellin sot ka vetem frike prej kundershtarit. Besoj gjithashtu se koret raciste nuk ndryshojne shume nga sharjet e tipit «figlio di p……» ne drejtim te nje lojtari. Ai (Ahn) e ka nxjerre kete histori vetem per te marre pak vemendje. Askush nuk kujtohet per te, as edhe ne Korene e Jugut”. Ballotelit dhe Boatengut “i them atyre qe te karikohen me shume, sa here qe ata marrin ofendime. Pastaj, nuk ka ndodhur ndonjehere qe, per shkak te sharjeve, nje futbollist te skuadren me 10 lojtare gjate nje ndeshjeje te rendesishme. Ne rast te nje ndeshje Barcelona-Milan, per shembull, jam i sigurt qe Boateng nuk do te reagonte fare ndaj koreve «buuuuuu» raciste”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.