Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | June 14, 2021

Scroll to top

Top

292 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Matias Vecino ka bere valixhet gati: ja skuadra ku ai mund te transferohet ne Serie A!

Matias Vecino ka bere valixhet gati: ja skuadra ku ai mund te transferohet ne Serie A!
Inter Club Staff

E ardhmja e Matias Vecino nuk do te jete aspak Interi: kjo eshte ajo qe shkruan Tuttosport, sipas te ciles, mesfushori zikalter do te largohet per ti lene vend elementeve te rinj ne mesin e fushes.

Ish-lojtari i Fiorentines ka shume merkato, dhe largimi i tij mund te ndihmoje Interin edhe me buxhetin e saj te merkatos.

Keshtu, ai do te financonte blerje te tjera. Natyrisht duke llogaritur qe ai nuk do te shitej nen cmim.

“Emri qe ka mbushur me se shumti faqet e gazetave tek Interi keto dite eshte ai i argjentinasit Lautaro Martinez, por te gjithe e dime pozicionin e Interit per te.”

“Pastaj, pertej Lautaros, skuadra e Interit eshte e mbushur me lojtare qe se kane te sigurt te ardhmen e tyre.”

“Nje nder ta eshte edhe njeri i ndeshjeve decizive, Matias Vecino, qe nuk ka aspak nje mardhenie te mire me Antonio Conten.”

“Interi deshiron ta shese lojtarin dhe vleresimi per te eshte 20-25 milione euro, edhe pse kjo shifer do te jete me e veshtire te sigurohet duke pare situaten e pandemise.”

“Por sipas te rejave te fundit, skuadra e interesuar se fundmi per te eshte ajo e Romes qe e kerkon ate si titullar te mesfushes se saj. Oferta mendohet te jete ajo e huazimit me detyrim blerje per nje operacion qe mund te kape shifren e 18-20 milione eurove.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.