Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | September 30, 2020

Scroll to top

Top

199 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Mattino – “Inter, Conte ka zgjedhur sulmuesin e tij te katert: dje ai ka telefonuar personalisht…”

Mattino – “Inter, Conte ka zgjedhur sulmuesin e tij te katert: dje ai ka telefonuar personalisht…”
Inter Club Staff

Interi vazhdon te kerkoje me ngulm nje sulmues te katert dhe kete gje e ben duke menduar per dike qe mund te alternohet me Romelu Lukaku kur ky i fundit te kete nevoje per pushim.

Ne kete moment, ideja me e mundshme eshte lojtari i Napolit, Llorente, i cili ndodhet ne nje pozicion largimi.

Atje jane bere shume sulmues dhe tek Napoli nuk ka me vend per spanjollin: prandaj ai mund te jete nje mundesi e madhe merkatoje per rolin qe kerkon Interi.

Eshte e veshtire te gjesh dike qe te pranoje rolin e sulmuesit e te katert dhe duke pare cilesite e tij, Conte eshte dakort perk ete transferim.

Keshtu, sipas asaj qe tregon Il Mattino, diten e djeshme sulmuesi spanjoll ka marre nje telefonate nga klubi zikalter ku nga ana tjeter ka qene Antonio Conte.

Me sa duket, Interi eshte shume afer qe te beje nje oferte zyrtare per lojtarin e Napolit edhe pse gjithcka pritet te behet me parameter zero ose me ndonje shume simbolike.

“Younes, Ounas, Malcuit dhe Llorente jane personat ne shitje te Napoli, por ky i fundit eshte me afer largimit sepse ka trokitur Interi.”

“Tashme priten te reja, por Llorente duhet te ule pretendimet: Interi i ofron vetem nje vit kontrate me opsion per nje tjeter.”

Burimi: Il Mattino.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.