Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,823 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Mazarri habit te gjithe: “Nuk kemi lojtare te pershtatshem per te luajtur me 4 mbrojtes”.

Mazarri habit te gjithe: “Nuk kemi lojtare te pershtatshem per te luajtur me 4 mbrojtes”.
Erion Maksuti

Ne konferencen per shtyp qe trajneri Walter Mazarri ka mbajtur sot, ne prag te ndeshjes me Fiorentinen dhe qe ne do tua servirim pak me vone te plote, eshte pyetur ne lidhje me perdorimin e mundshem te skemes me 4 mbrojtesa.

Pergjigja e cuditshme ka qene se per momentin Interi nuk i ka lojtaret e pershtatshem per te luajtur me 4 mbrojtesa dhe deri sa te krijohen kushtet e tilla, do perdoret skema aktuale.

Lind pyetja: Mos valle Interi i ka me te pershtatshem lojtaret per te luajtur me 3 mbrojtsa? Mos valle filozofia e Mazarrit per kete skeme bazohet tek lojtaret e krahut dhe ne sigurisht qe kemi lojtare te papershtashem ne krah per te bazuar gjith peshen e ekipit tek ta? Mos valle trajneri Mazarri nuk e di kuptimin e shprehjes “futbolliste te papershtatshem per skemen”?

Sepse po ta dinte, sigurisht qe nuk do ta perdorte me skemen aktuale…

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.