Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

302 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Mazarri: Thohir? Do ishte me mire po te ishte ketu cdo dite.

Mazarri: Thohir? Do ishte me mire po te ishte ketu cdo dite.
Erion Maksuti

Ne nje interviste per Radion Capital, Walter Mazarri ben nje permbledhje te situates aktuale te Interit duke u nisur qe nga mardheniet me presidentin, tek rezultatet e skuadres e duke perfunduar me ceshtjen shum te perfolur te te rinjve.

“Eshte e qarte se ne qofte se Presidenti do ishte ketu cdo dite, do ishte me mire, por kjo situate ne fakt eshte nje stimul me shume per mua. Me Thohirin jemi kuptuar qe ne fillim dhe respekti eshte reciprok.”

“Ne lidhje me sezonin, mund te themi se deri tani nuk eshte respektuar sic duhet historia zikalter. Na kane merzitur shume rezultatet e fundit, sidomos duke pare se si e nisem kampionatin. Me perjashtim te fitores se fundit, nuk kemi ecur ashtu sic do donim te ecnim.”
Mazarri vazhdon ta mbaje fjalen ne lidhje me albitrat duke mos bere me polemike me ta dhe kufizohet vetem duke thene se ne kete aspekt Interi ka qene i pafat.

Gjithashtu shpjegon edhe kendveshtrimin e tij per te rinjte qe ka ne ekip:
“Kovacic, Belfodil dhe Icardi? Te tre i gjeta ketu, por nuk eshte ky problemi. Trajneri duhet te vleresoje ekipin qe ka ne dispozicion, me te rinjte dhe ate me pak te rinj. Por ne nje skuader si Inter, te rinjte duhet ta kuptojne se ketu presioni dhe pergjegjesia jane me te medha. Shikoni dhe Juventusin qe ka fituar dy kampionatet e fundit: me thoni sa te rinj ka ingranuar ne formacion?Prandaj duhet te shikojme se cilat jane vlerat. Ka te rinj te talentuar qe jane pershtatur me disa vlera e ka te tjere qe akoma duhet te punojne.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.