Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

221 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Mazola i sigurte: “Inter-Juve? Besim i plote te Palacio”.

Mazola i sigurte: “Inter-Juve? Besim i plote te Palacio”.
Ardis
  • On 12/09/2013, 23:31

I intervistuar ne Tuttosport, ish bandiera e Interit, Sandro Mazzola, ka analizuar pikat e forta dhe te dobeta te Rodrigo Palacios dhe Carlos Tevez: “Eshte nje sfide e bukur. Nga nje krah eshte Palacio i cili qe kur ka ardhur ka mbajtur ne njejtin ritem te rendimentit, ka qene shpeshhere i kushtezuar dhe nuk i ka humbur kushtet fizike. Nga ana tjeter eshte Tevez, i cili e ka nisur shume mire por ne shpatullat e tij rendojne sezonit ku ai ka luajtur me pak sec pritej. Nuk e njoh karakterin e tij, por besoj se do te tregoje se dikush ka gabuar qe nuk ka besuar tek ai. Ne fund te sezonit besoj se do te jete interisti qe do te jape me shume rezultate. Nuk e them per shkak te tifozllikut, por per shkak te karakterit dhe kualiteteve teknike te Palacios. Vitin e shkuar kombinohej shume mire me Militon, ndersa kete vit ka marre pergjegjesine per te luajtur i vetem ne sektorin e tij. Nuk e besoja kaq te forte, nuk e ka goditur «pesha e rende» e bluzes”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.