Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,243 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Mazzarri-Ausilio, bisedime dhe unitet qellimi per top playerin ne ardhje. Do te jete Stevan Jovetic? Dinamika dhe strategjia…

Mazzarri-Ausilio, bisedime dhe unitet qellimi per top playerin ne ardhje. Do te jete Stevan Jovetic? Dinamika dhe strategjia…
Bujar Berishaj

Eshte nje unitet qellimi rreth objektivit te madh, te kesaj vere sa I perket repartit te sulmit.

Trajneri Walter Mazzarri dhe drejtori teknik Piero Ausilio, kane pasur mundesin e konfrontimit ne dy ditet e fundit sa I perket perforcimit ideal, I cili mund t’i ndryshoj ekuilibrat te nje skuadre per te luftuar per kualifikimin ne Champons League. Me pak fjale, te gjitha rruget cojne tek… Stevan Jovetic dhe Corriere dello Sport flet per kete pike te veshtire por jo te pamundshme, tratativa me Manchester City.

DINAMIKA – Inter e ka kerkuar ne te kaluaren sulmuesin malazez ne huazim, por City kane refuzuar kete hipoteze, por tani cdo gje mund te ndryshoj: vazhdimesia e Negredo (kalimi i te cilit tek Atl. Madrid nuk u realizua me Simeonen qe kerkon nje sulmues te dyte si Cerci) mund te hap dyert per largimin e ish-lojtarit te Fiorentines. Tekniku kilien Manuel Pellegrini, duhet theksuar, se do donte te mbante Spanjollin edhe JoJo edhe pse struktura menaxhuese e ekipit anglez nuk eshte e te njejtit mendim. Shoqeria ne fakt eshte e vetdijshme se me nje skuader kaq te gjere hapesira e Stevan Jovetic mund te kufizohet me tej.

ZGJIDHJA – Neate kohe investimi i Cityt per Jovetic ishte e rendesishme (Fiorentina inkasoi 26 milione euro me 4 te tjera si bonuse) dhe per te ri-vleresuar lojtarin pas nje sezoni te veshtire huazimi do ishte zgjidhja me e mire. Edhe per Inter qe do donte fuste ne tratative huazimin me te drejte blerje ose perse jo nje pagese ne rata. Me pak fjale, pune ne progress per JoJo.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.