Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | February 25, 2021

Scroll to top

Top

1,429 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Mazzarri: “Debutimi ne Torino i veshtire. Me Milanin dhe Juven…”

Mazzarri: “Debutimi ne Torino i veshtire. Me Milanin dhe Juven…”
Bujar Berishaj

Ka perfunduar shorti i kalendarit te ri te Serie A TIM 2014/15 dhe Walter Mazzarri nga Washington, leshon disa komente per inter.it. Fillon nga fillimi, debutimi kunder Torinos:

“Eshte nje nga fushat me te veshtira ne Serie A, kunder nje skuadre shume te deshmuar, qe ka perfunduar larte sezonin e kaluar, duke fituar nje vend per Europa League.” Trajneri zikalter pastaj ne pergjithesi shpjegon perberjen e llogarive te kalendarit deri ne nje pike te caktuar: “Per shkak se gara e kampionatit tone fsheh te gjitha kurthet dhe qe te gjitha jane shume impenjuese.”

Nje shenim te vecante per derbin ne javen e 12-te dhe ndeshjen kunder Juve ne javen e 17-te, ndeshje qe gjithmone nga tifozet pritet me pasion:

“Sigurisht, sepse jane klasike te medha. Derbi vjen pak me heret se sezonin e kaluar, Juve vjen ne fund te kalendarit, ndersa ne sezonin e kaluar jemi perballur me heret. Jane ndeshje me prestigj dhe bukuri te madhe, por te pakten ne komente, nuk eshte e rendesishme kur ato vijne sepse ju jeni te vetedijshem se heret apo vone duhet te ballafaqoheni me te gjithe.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.