Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | February 25, 2020

Scroll to top

Top

1,119 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Mazzarri dhe Ausilio punojne per mesfushorin. Ne pol eshte Xhaka!

Mazzarri dhe Ausilio punojne per mesfushorin. Ne pol eshte Xhaka!
Ardi Deda

Merkato e Interit do te jete shume intensive, kjo per shkak edhe te shume lojtareve qe kane pershendetur per arsye te perfundimit te kontrates.

Nje sektor i fushes ku duhet nderhyre eshte sigurisht mesfusha dhe ketu nuk mund te gabohet. Sipas Gazzetta dello Sport, edhe dje, Mazzarri dhe Ausilio jane takuar dhe do te vazhdojne te takohen vazhdimisht ne ditet ne vazhdim. Eshte e qarte qe duhet zgjedhur mire dhe me lamtumiren e Cambiasso, me shume mundesi nuk do te mjaftoje blerja e nje mesfushori te vetem. Keshtu nevojitet, pervec se nje lojtar i madh, nje njeri i besueshem dhe ne kete mnyre drejtori teknik Ausilio eshte duke punuar shume. Duket se emrat tashme jane zgjedhur: nga i riu Xhaka tek eksperti Valon Behrami, nga Javi Garcia (i preferuar nga Ausilio) tek Obi Mikel e deri tek Sandro. Ne pol duket 21 vjecari i Borussia Monchengladbach Granit Xhaka te cilin Inter tashme e ka njekur prej dy vitesh. Por ka me shume: drejtori teknik zikalter ka takuar shume here agjensine qe kujdeset per interesat e lojtarit, duke kaluar nga sondazhe te thjeshta ne fazen vepruese.

 

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.
Tags