Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,231 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Mazzarri, disipline, diskutime me lojtaret dhe menaxhimi i impiantit stervitor

Mazzarri, disipline, diskutime me lojtaret dhe menaxhimi i impiantit stervitor
Xhorxh Gellci

Mazzarri po nxiton dhe deshiron te nise aventuren e tij me zikalterit. Tekniku interist gjate dites te djeshme – sic raporton edicioni i sotem i Gazzetta dello Sport – ka shkuar ne Appiano me pare se sa parashikimet, te cilat ishin per diten e neserme.

Ditet e para nuk do te dal nga fusha, do te bej diskutime individuale me te gjithe lojtaret.” Kete ka thene tekniku, detyre qe ka filluar prej dje.

SAMUEL – MILITO – Dy takimet e para kane ndodhur, me protagonist dy senatoret e formacionit te Tripletes. Walter Samuel dhe Diego Milito kane patur nje takim koke me koke me teknikun, ku kryesisht eshte folur per tema fizike per te dy lojtaret ose te njohjes te ambjentit nga ana e teknikut zikalter. Princi duhet te rigutet rreth mesit te tetorit, ndersa Samuel do te jete i disponueshem prej dites te pare te stervitjes.

DHOMAT E MAZZARRIT – Ashtu si pasardhesit e tij, Walter Mazzarri do te mbaje zyren e teknikut pa asnje modifikim. Do te behen ndryshime persa i perket palestres (do te zmadhohen permasat) dhe krijimi i nje zonte ku do te mbahen takimet teknike me lojtaret, dhe ku do te studiohen filmimet e ndeshjeve te kundershtareve. Ndersa do te kthehet perseri pjesa me rere dhe me dru ne ane qe ishte krijuar nga Mancini.

Mazzarri i ka lene gjurmet e tij ne Appiano Gentile.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.