Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,786 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Mazzarri do te kete tre perforcime, por me nje variabel. Moduli do te jete…

Mazzarri do te kete tre perforcime, por me nje variabel. Moduli do te jete…
Xhorxh Gellci

Ne shtepine e Interit, idete jane shume te qarta, duke nisur nga Thohir dhe Mazzarri.

Tekniku e ka bindur presidentin e tij qe me tre blerje te mira, boshlleku me skuadrat e kreut mund te mbushet. Shoqeria zikalter do te nderhyje ne merkaton e ardhshme me tre blerje, nje per secilin sektor, dhe me specifikisht: nje lojtar krahu, nje mesfushor dhe nje sulmues te pare. Por ka nje variabel: nese nuk do te arrihet te merret nje numer “9” klasik, do te blihet nje sulmues i dyte ose nje gjysem sulmues, nje lojtar alla-Lavezzi. Mazzarri po analizon skuadren dhe me aprovimin e Thohir, do te thote kush mund te jete pjese e projektit, edhe ne funksion te faktit qe nga fillimi i pregatitjes verore do te filloje te punoje me mbrojtjen me 4, sic ka deklaruar ai vete. Pastaj do te kete vend edhe per interpretime, me nje Inter qe mund te luaje me module te ndryshme nga 4-3-1-2 tek 4-3-2-1, pa harruar te vjetrin 3-5-2.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.