Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,296 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Mazzarri: “Duhet organizim. Per merkaton kam folur me Brancan..”

Mazzarri: “Duhet organizim. Per merkaton kam folur me Brancan..”
Xhorxh Gellci

Walter Mazzarri ka folur ekskluzivisht para disa minutash per emisionin Domenica Sportiva ne Rai Sport. inter.al ju sjell menjehere fjalet e tij te plota, ne gjuhen shqipe:

U them gjithmone lojtareve te mi qe duhet te vrapojme gjithmone, nese nuk e bejme nuk kemi per ta pare topin. Pastaj duhet te kete nje organizim qe i jem skuadres formen e duhur.” – keshtu e nis biseden tekniku zikalter – “Isla? Per momentin eshte i Juventusit m nuk flas per te. Per merkaton kam folur me Branca dhe Ausilio, keshtu qe do te mendojne ata, kam bere gjithmone keshtu ne karrieren time dhe do vazhdoj ta bej.

Pastaj flitet per Juventusin: “Kane bere dicka te jashtezakonshme vitin e shkuar, mendoj se jane akoma me te forte dhe ne kampionat kane dicka me shume se skuadrat e tjera. Conte nuk ka folur per mua? Nuk me intereson shume, por duhet te pyesni ate. Llorente dhe Tevez jane lojtare te shkelqyer.

Me pas flitet per Interin dhe merkaton: “Ne konferencen e fundit per shtyp kam thene qe do te vije nje lojtar krahu, por nuk dua te them me shume. Rekuperimi i Diego Milito po shkon shume mire dhe shpresoj te rekuperohet shume shpejt. Belfodil e ndihmojme pak per Ramazanin, eshte i privilegjuar ne kete moment, dhe ne fushe po ben dicka me shume Icardi.

Kjo ishte pjesa e pare e bisedes te Mazzarrit ne La Domenica Sportiva. Per te lexuar pjeset e tjera klikoni linket e meposhtme:

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.