Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 5, 2022

Scroll to top

Top

1,269 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Mazzarri i ngazellyer: “Kemi bere nje ndeshje te mire, tani mendjen tek Palermo. Fitore e rendesishme per rrugetimin ne EL”

Mazzarri i ngazellyer: “Kemi bere nje ndeshje te mire, tani mendjen tek Palermo. Fitore e rendesishme per rrugetimin ne EL”
Bujar Berishaj

Flet keshtu ne perfundim te ndeshjes se fituar kunder Dnipro Dnipropetrovsk, Walter Mazzarri qe analizon ndeshjen kunder ukrainasve duke menduar edhe per te ardhmen ne grup:

“Kemi bere nje ndeshje te mire. Nuk i kemi dhene pothuajse asgje nje ekipi te veshtire. Mund te them qe jam i lumtur. Ne fund duhet te ishim me te kujdesshem. Tani mendjen tek Palermo. Kemi krijuar rreziqe dhe ne pjesen e dyte mund te kishim shenuar edhe me shume dhe te mbyllnim ndeshjen. E dinim se nuk duhej qe te iu jepnim hapsire. E kemi marr ndeshjen ne nje menyre te sigurte, dhe kishim dhe disa lojtar qe po debutonin ne Evrope. Disa, pastaj, ishin per here te pare per 90 minuta. Ishim te lire dhe kemi bere gjithmone me te miren. Fitore e rendesishme? Po, shume. Ketu nuk do te jete e lehte per askend qe te fitoj sepse do te perballet me nje skuader qe po bene mire ne kampionat. Kam qene i kenaqur qe kemi luajtur nje loje te mire, edhe sepse kemi pasur shume ndryshime ne formacion dhe kjo deshmon qe kemi nje ekip te mire.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.