Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,216 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Mazzarri: “I shtangur nga Moratti. Me Thohir gjithcka ne rregull ne te gjitha drejtimet. Nje lojtar qe ngjan me Hamsik…”

Mazzarri: “I shtangur nga Moratti. Me Thohir gjithcka ne rregull ne te gjitha drejtimet. Nje lojtar qe ngjan me Hamsik…”
Ardis
  • On 26/03/2014, 18:41

“Interi si nje Ferrarri? Kam ngelur i shtangur nga ftesa e Morattit dhe jam futur ne kete aventure pa e menduar dy here. Po perjetojme veshtiresi por shpresoj qe te kuptoni qe po kalojme nje vit te vecante”. Keshtu Walter Mazzarri shpjegon zgjedhjen per te marre ne dore pankinen e Interit ne nje interviste ne Class TV, me rastin e prezantimit te librit te tij “Il meglio deve ancora venire”. Tekniku me pas ka shtuar: Thohir ka thene se askush nuk eshte i sigurte per vendin e tij ne ekip? Nuk me merzit nje gje e tille. Mund te them se jemi ne te njejten linje per gjithcka, edhe mbi programimin. Qe nga ky moment e deri ne fund mendoj vetem per ndeshjen e ardhshme, hap mbas hapi. Me pas do te bejme llogarite”.

Nje kthim ne te shkuaren me pas nje referim si Hamsik, qe po kalon nje sezon te veshtire. Ashtu si Mazzarri“Dua te theksoj qe kater vitet tek Napoli kane qene shume te bukura. Ajo qe ndodh kete vit nuk me konkurron, edhe persa i perket Marek. Une shikoj vetem Interin. Eshte dikush qe i ngjan? Nuk ka asnje qe i ngjan tjetrit…”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.