Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | December 7, 2019

Scroll to top

Top

1,149 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Mazzarri: “Inter, do te rizgjidhja. Dua ta ngre perseri kete klub. Moratti…”

Mazzarri: “Inter, do te rizgjidhja. Dua ta ngre perseri kete klub. Moratti…”
Xhorxh Gellci

Eshte sfida e tij personale: te ringreje Interin dhe ngjyrat e tij lart. Walter Mazzarri eshte gjithmone e me i bindur qe ka bere zgjedhjen e duhur. Mund te qendronte tek Napoli ku kishte nje skuader te kolauduar, qe luante permendesh dhe njihte shume mire skemat e tij, por ka preferuar te zgjedhe nje aventure te re. Dhe ajo zikalter e ka terhequr. Tekniku zikalter ka folur ne nje interviste ekskluzive per Corriere dello Sport. Ja cfare ka thene:

ÇFARE ME SHTYU QE TE VIJA KETU? – “Moratti me fjalet e tij ka ndezur nje zjarr brenda meje dhe me ka bindur se ka qene zgjedhja e duhur. Kam pasur biseda te kendshme me te, me ka motivuar shume. E njihja Interin dhe me pare, por pas bisedes me Presidentin u binda plotesisht. Nuk mund ta them se çfare me tha, por qe ne ate moment kam filluar te mendoj vetem per Interin.

NDRYSHIMET NE SHOQERI – “Puna ime eshte qe t’i bej lojtaret te mendojne vetem per te luajtur mire ne fushe, te trajnohen mire dhe pjesa qe mbetet nuk ka rendesi. Kush ka punuar me mua e di qe une merrem me te gjithe. Objektivi im eshte qe t’i ndihmoj lojtaret te japin maksimumin e tyre. Nese ndryshimet ne shoqeri do ndikojne ne rendiment? Une mendoj minute pas minute, po punojme per shoqerine Inter dhe me pas Presidenti do thote ate qe duhet ne momentin e duhur. Nuk kam folur kurre per kete teme me Morattin. Nuk dua qe t’i ndryshojme raportet bashke, me te ka gjithmone harmoni.

I DALLUAR – “Nese do ta zgjidhja Interin prape? Pse jo? Tek Roma e kisha trajnuar ndonjehere Totti-n? Te stervitesh lojtare si Zanetti ose Milito eshte nje privilegj. Jam i dalluar pa limite. Te shkoja jashte shtetit? Po, e kam menduar. Me pas erdhi Interi. Ndalova dhe mendova sikur nuk kisha asnje oferte tjeter perveç Interit.

SFIDA – “Çdo sfide eshte interesante. Nuk mund te bej krahasime me Napolin sepse jane situata te ndryshme, por dua te çoj Interin lart sa me shpejt te jete e mundur. Turneu Amerikan? Sherbeu per te me dhene disa informacione per formacionin. Vetem kjo ka rendesi. Rezultatet ne vere nuk kane kuptim per nje trajner. Kam mendimeve pozitive per djemte e mi sepse kane te gjithe deshire per te dhene maksimumin dhe po e durojne lodhjen, kjo ben mire dhe gjate sezonit. Besoj se loja ne Kupe do te na ndihmoje, por do punojme qe Interi te luaje dhe ne kupa europiane, kjo shoqeri nuk mund te mungoje atje.

KOHA – “Sa kohe do duhet per te pare Interin tim? Shpresoj qe skuadra te kete nje identitet sa me pare. Ne te kaluaren, skuadrat e mia kane bere nje loje pozitive. Nuk mund te jap nje date te sakte. Por ka nje gje qe duhet te jap tek skuadra, shpirtin. Skuadra duhet te jete e organizuar. Ne fazen difensive do vrapojne te gjithe, por do luajne dhe ne sulm. Edhe nese shenojme vetem nje gol me shume se kundershtari…

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.