Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

559 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Mazzarri ka bere listen. Me Thohir…

Mazzarri ka bere listen. Me Thohir…
Xhorxh Gellci

Moratti dhe Branca jane takuar perseri. Diskutimi i dites ka qene i njejti: merkatoja. Duhen organizuar blerjet dhe shitjet dhe me hyrjen e mundshme te nje aksioneri te ri gjithcka mund te ndryshoje, sepse flitet per nje shifer prej 60 milion ne dispozicion te merkatos nga indonezianet.

Ne kete drejtim, eshte dukur edhe nje pershpejtim i Interit per tratativen per Zunigen me Napolin. Dje ne mbremje, eshte zhvilluar nje takim mes Ausilio dhe Bigon, ku eshte folur per Zunigen, pasi ai eshte emri i pare i listes per Mazzarrin.

Ish traineri i Napolit, ne nje takim me Brancan dhe Morattin ka bere kerkesat  e tij: nje mesfushor qendror te forte per dinamic, nje mbrojtes qendror, nje lojtar krahu te majte (Zuniga), nje te jashtem te djathte me pikepamje sulmuese dhe nje sulmues qendror. Per sa i perket kapitullit te shitjeve do te vleresohen here pas here ofertat e ardhura.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.