Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | November 20, 2019

Scroll to top

Top

2,183 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Mazzarri ka grumbulluar per ne Udine George Puscas: Ja kush eshte i riu Rumun!

Mazzarri ka grumbulluar per ne Udine George Puscas: Ja kush eshte i riu Rumun!
Inter Club Staff

Walter Mazzarri si Andrea Stramaccioni. Tekniku toskan po kalon qe ne nentor nje emergjence ne sulm, te cilen e ka vuajtur edhe Strama vjet ne gjysmen e dyte te sezonit.

Tekniku roman, mori shpesh here ne skuadren e pare sulmuesin Forte dhe Colombin vjet, ndersa Mazzarri ka zgjedhur George Puscas, sulmues i klasit 1996 te mare nga Liberty Uradea dhe kapiten i Under 17 te Rumanise.

Ne epoken e blerjes se Puscas, FcInter1908.it beri nje hetim mbi lojtarin per te kuptuar karakteristikat qe ai kishte. Ja cfare u fol per te nga nje burim shume afer djaloshit: “Eshte sigurisht nje djalosh jo aq i kompletuar dhe i pergatitur se Kovacic, kete e them sa per ta krahasuar me dike, por ka nje potencial te jashtezakonshem. Eshte nje sulmues shume i forte fizikisht por ka edhe nje teknike mjaft te madhe. Mund te themi qe i ngjan pak Vierit, por ka me shume teknike se ai. Pastaj eshte nje djalosh punetor dhe i edukuar, dicka jo shume e zakonshme per moshen e tij”.

Interi siguroi sherbimet e tij duke mundur konkurencen e Arsenal, Udinese dhe West Ham.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.