Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,375 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Mazzarri ka zgjedhur: gjithcka mbi Osvaldo! Eshte bere tashme oferta zyrtare, hap ndoshta deciziv. Ndersa ai…

Mazzarri ka zgjedhur: gjithcka mbi Osvaldo! Eshte bere tashme oferta zyrtare, hap ndoshta deciziv. Ndersa ai…
Ardi Deda

Walter Mazzarri ka zgjedhur sulmuesin qe do te vere ne krah te Palacio dhe Icardi. Nuk eshte Morata, as Torres, Hernandez apo Mandzukic, dhe gjithashtu as Dzeko apo te tjere. Tekniku toskan synon teresisht tek Pablo Daniel Osvaldo. Kete e zbulon Gazzetta dello Sport.

Oferta zyrtare – “Eshte histori e oreve te fundit kjo e ofensives drejt Pablo Daniel Osvaldo me nje oferte zyrtare drejtuar Southampton. Eshte nje hap i vendosur, ndoshta deciziv. Nga ana e zikalterve, oferta drejtuar Southamtonit eshte e qarte, precize, e forte: duam lojtarin ne forme huazimi me detyrimin per ta blere ne vitin 2015 me nje shifer qe eshte per tu vendosur. Osvalldo eshte kthyer ne valle pasi Juventus ka vendosur te mos e bleje: tani futbollisti ka mundesine te qendroje ne Itali, sepse Walter Mazzarri e deshiron qe nga kohet kur drejtonte Napolin dhe gjithashtu e ka kerkuar dhe ne janarin e kaluar, tregon Gazzetta. Me Palacion ne Boteror, ne fakt, Walter Mazzarri do te kete vetem Icardin ne Pinzolo, keshtu qe nevojitet nje sulmues qe te beje dyshe me Mauriton qe nga grumbullimi i skuadres, duke marre ne konsiderate dhe playoff-in ne Europa League.

As Premier League dhe as Juve – Osvaldo nuk deshiron te kthehet ne Angli, ku nuk eshte ambientuar, dhe Juventus ka bere tashme te ditur se nuk ka ndermend te bleje perfundimisht lojtarin. Nje situate komplekse kjo per italo-argjentinasin, qe kerkon qartesi dhe jo me dyshime per karrieren e tij. Tek Inter do te gjente nje konkurrence te reduktuar dhe nje teknik qe e vlereson prej vitesh. “Por ne kete moment askush nuk ka parate e nevojshme per te marre sulmuesin qe per momentin – pas nje vit amortizimi – mund te kete nje vlere rreth 12 milione euro”, sugjeron Gazzetta. Por presingu zikalter, me premisat e duhura, mund te kenaqe Southampton dhe agjentin e futbollistit.

 

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.