Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,374 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Mazzarri: “Lojtari i krahut? Ndoshta para USA. Mbi Kovacic dhe senatoret…”

Mazzarri: “Lojtari i krahut? Ndoshta para USA. Mbi Kovacic dhe senatoret…”
Xhorxh Gellci

Pas 15 dites pregatitje, te besh nje bilanc eshte thjeshte. Edhe veshtiresia e punes ka qene e madhe, tre miqesoret e kane treguar kete. Ne faqet e Gazzetta dello Sport gjejne vend fjalet e Walter Mazzarit qe tregon gjykimin e tij pas diteve te punes ne Trentino: “Ne dy javet e pregatitjes kemi bere maksimumin, dhe kjo mund te jete baza per nje sezon te madh – ka komentuar Mazzarri – tani duhet te punojme duke udhetuar, duke pare qe fillojne miqesoret internacionale. Ato do te japim indikata te verteta mbi gjendjen tone.

Miqesorja e pare do te jete ne Gjermani. Dhe Kovacic nuk do te jete: “Matteo duhet te kthehet ne grup per disa dite, prandaj nuk do te niset ne Gjermani.” ka shpjeguar tekniku. Ndersa mbi komplimentat e Morattit: “Falenderoj presidentin per fjalet e bukur, eshte nje person shume i sjellshem dhe elegant. Dhe kete e them pertej roleve.

Duke vazhduar per pregatitjen, shpjegon: “Kemi punuar mire, por vleresimet e lojes jane relative. Sepse del vlera teknike, duhet te arrish me pare tek topi. Kush me ka cuditur me shume? Ata qe quhen senatoret, qe i kane perballuar ne menyre perfekte intensitetin dhe veshtiresine e punes. Nese jane ata qe terheqin grupin, te tjeret do i ndjekin patjeter. Kemi nisur provat per mbrojtjen me 4, qe eshte themelore per kundershtaret me tre sulmues.” Ne fund, nje batute per lojtarin e krahut qe Mazzarri pret nga merkato, ndoshta para transfertes amerikane: “Do te ishte me mire, te gjithe e dine sa te rendesishem jane lojtaret e krahut, si ne sulm, ashtu edhe ne mbrojtje.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.