Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,422 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Mazzarri, Mancini, De Boer, Pioli, tekniket ndryshojne, por njeri mbetet: Medel. Kilieni…

Mazzarri, Mancini, De Boer, Pioli, tekniket ndryshojne, por njeri mbetet: Medel. Kilieni…
Inter Club Staff

Icardi eshte i pazevendesueshem, por ne skuadren e Interit, eshte nje lojtar tjeter qe Pioli nuk do te hiqte dore kurre: Gary Medel.

Nese lexohen statistikat, dikush tjeter nuk do te mendonte keshtu, por kjo vetem sepse Medel ka pesuar ne fillim nje skualifikim me tre ndeshje (pasi ka goditur me dashje Kurtic) e me pas ka ndenjur rreth nje muaji jashte fushave per demtimin e pesuar ne gjurin e djathte. Por e vertata eshte se tekniku zikalter nuk do te hiqte dore kurre nga nje Medel ne kushte perfekte fizike. Keshtu ka qene me Mazzarrin, Mancinin, De Boer e po te doni, llogarisim edhe Vecchin.

Qe kur ai ka ardhur tek Interi ne veren e 2014, atij i jane dashur shume pak dite per te bindur cdo tranjer te cilin ka pasur ne pankine. E ndoshta ndonjeri as nuk e njihte mire, por sapo e shikonte ne stervitje, e piketonte menjehere si titullar. Kilieni gjithmone ka fituar vendin e titullarit dhe nuk e ka leshuar me kurre.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.