Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | December 1, 2020

Scroll to top

Top

3,087 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Mazzarri mbetet ne postin e tij edhe pas humbjes kunder Parmes, por ka nje plan B te Thohir: po mendohet per Roberto Martinez…

Mazzarri mbetet ne postin e tij edhe pas humbjes kunder Parmes, por ka nje plan B te Thohir: po mendohet per Roberto Martinez…
Bujar Berishaj

Ja ku jemi: pas humbjes ne Tardini, puna e Walter mazzarrit vihet ne lentet zmadhuese. Ky eshte, ne sinteze absolute, mendimi i gazetarit te Repubblica, Andrea Sorrentino, qe shpjegon se pse tekniku i San Vicenzos mbetet, tani per tani, ne vendin e tij. Por me rezerva.

“Nuk ka asnje ultimatum pas humbjes me Parmen, qendron dhe kaq. Nga Xhakarta, flitet per nje Thohir te hutuar dhe te zemeruar, apo keqardhes dhe ne medyshje, por per momentin nuk duket i sigurt per te nderruar trajner. Sepse Thohir, ashtu sic njihet nga te gjithe, nuk e ka mentalitetin e nje presidenti italian, keshtu qe eshte i fokusuar ti jap besim nje trajneri te pakten per nje sezon, dhe ne fakt ky eshte sezoni i pare i vertete per Thohir si president; sepse ekipi nuk eshte duke u konsideruar ne rremuje apo ne rruge dhe ne fund klasifikimi eshte shume magmatik, mjafton te mendosh qe nese Interi do te fitonte kunder Parmes do te ishte -4 pike nga Roma qe eshte ne vendin e dyte. Dhe ne fund, Mazzarri ka nje page qe peshon shume (3,6 milione euro neto ne sezon deri ne 2016).”

Atehere, cila eshte e ardhmja per WM? Duhet thene me siguri se besimi qe Mazzarri gezonte nga Thohir prej korrikut ka qene me te meta ne keto 40 ditet e fundit, eshte gjithashtu e drejte qe te precizohet se ka akoma kohe per te rekuperuar terrenin, pa harruar qe Thohir ka planin B ne tavoline: jane emrat e trajnerve te ndryshem qe mund te rekrutohen per sezonin 2015/16 – Sinisa Mihajlovic, Diego Simeone (me nje page qe peshon), por mbi te gjithe Roberto Martinez, trajneri i Everton qe ka dal ne pah duke fituar nje FA Cup me Wigan ne finale, kunder Manchester City.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.