Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

460 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Mazzarri mund te buzeqeshe: Lojtaret ne kombetare jo te lodhur dhe deciziv. Minutazhi…

Mazzarri mund te buzeqeshe: Lojtaret ne kombetare jo te lodhur dhe deciziv. Minutazhi…
Inter Club Staff

Interi dhe Walter Mazzarri mund te nisin pa probleme rrugetimin ne Kampionat pas pushimit nga Kombetaret. Ranocchia ka fituar dhe bindur, Kovacic tashme eshte nje lojtar i rendesishem i Kroacise dhe Nagatomo me Japonine. Medel dhe Handanovic jane konfirmuar lider ne Kombetaret e tyre. Edhe Guarin, i cili sapo eshte integruar ne grupin zikalter, ka luajtur 25 minuta ne humbjen ndaj Brazilit, ndeshje ne te cilen ka mare karton te kuq nje Cuadrado nervoz. Pak me poshte keni te gjithe minutat ne kembet e lojtareve ne ndeshjet e kombetareve respektive. Te gjithe bashke kane luajtur 731 minuta:

Ranocchia (Italia) 180 minuta
Nagatomo (Japonia) 180 minuta
Kovacic (Kroacia) 124 minuta
Guarin (Kolumbia) 25 minuta
Campagnaro (Argjentina) 13 minuta
Medel (Kili) 90 minuta
Kuzmanovic (Serbia) 29 minuta
Handanovic (Sllovenia) 90 minuta
Obi (Nigeria) 0 minuta

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.