Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

883 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Mazzarri: “Ndeshje e kujdesshme, ju them bravo djemve. Dua te falenderoj Curva Nord dhe mbi lojtaret e lenduar them qe…”

Mazzarri: “Ndeshje e kujdesshme, ju them bravo djemve. Dua te falenderoj Curva Nord dhe mbi lojtaret e lenduar them qe…”
Bujar Berishaj

Flet per mikrofonat e Mediaset Premium, Walter Mazzarri, duke komentuar suksesin e rendesishem per 2-0 kunder Qarabag ne ndeshjen e dyte te grupit F te EL. Ja fjalet e teknikut zikalter:

“Fitore e rendesishme? Djemte kane bere nje ndeshje te kujdesshme dhe te veshtire, pas 4-1 me Cagliarin nuk ka qene nje gare e lehte. Dua ta falenderoj shume Curva Nord qe ka qene e mahnitshme dhe ka perkrahur ekipin gjate gjithe ndeshjes. Shume te lenduar? Ka qene ndeshja e gjashte radhazi qe kane luajtur, ka harxhin te pabesueshem te energjise. Kemi mesuar nga gabimet qe kemi bere kunder Cagliarit. Bravo per djemte dhe Curvan. Ne Firence? Nuk dua te flas shume, pas nje fitorje dua qe pas nje ore te mendohet per ndeshjen e ardhshme qe luhet te dielen.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.