Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | November 12, 2019

Scroll to top

Top

1,400 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Mazzarri ne InterChannel: “Kuzmanovic beri nje ndeshje te madhe. Sot ishim te zotet…”

Mazzarri ne InterChannel: “Kuzmanovic beri nje ndeshje te madhe. Sot ishim te zotet…”
Inter Club Staff

Ne mikrofonat e Inter Channel, Walter Mazzarri e ka komentuar keshtu fitoren ndaj Fiorentines.

Keto jane fjalet e tranjerit zikalter: “Jane gjithmone lojtaret ata qe zbresin ne fushe, jo une. Tranjeri jep idete, por eshte merita e lojtareve nese ato zbatohen ne fushe mire. Lojtaret jane te mire, te kujdesshem. Kur nje tranjer jep gjithcka ne stervitje eshte i lumtur. Kuzmanovic ka bere nje ndeshje te madhe si te gjithe te tjeret dhe me duket lojtari me i mire qe ka Interi per te luajtur ne ate pozicion mbrapa dy mesfushoreve me karakteristika sulmuese, si edhe eshte mjaft i mire per te luajtur perpara mbrojtjes. Sulmuesit? Nje nga karakteristikat e Fiorentines eshte te mbaje sa me shume topin dhe te mos kete pika referimi. U treguam te zotet qe nuk i lame te shprehnin futbollin e tyre!”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.