Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,452 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Mazzarri: “Nese gaboj, do te jem i pari qe do ta paguaj. Icardi, D’Ambrosio dhe Zanetti…”

Mazzarri: “Nese gaboj, do te jem i pari qe do ta paguaj. Icardi, D’Ambrosio dhe Zanetti…”
Ardi Deda
Ne nje interviste te gjate qe ka leshuar per La Stampa, trajneri Mazzarri ka folur per vitin e tranzicionit ne te cilin po kalon Interi: “Thohir ben mire qe flet per vit tranzicioni. Une besoj qe mund te jap akoma shume por kur te kuptoj qe nuk do te jem me une dhe do te gaboj do te duhet te kem inteligjencen per te bere menjeane. Duhet te dish te dalesh ne momentin e duhur ne nje menyre te bukur. Projekti i te rinjve? Shoqeria me ka bere kerkesa te vendosura dhe une ia plotesoj. Pervec se te kerkoj fitoren duhet te testoj dhe lojtaret per te ardhmen”.

Gazetari i ben nje pyetje te drejtperdrejte trajnerit per lojtaret e organikes zikalter: “Icardi? “I kam thene te vendose ne plan te pare futbollin dhe te marre shembull nga heronjte e Tripletes. D’Ambrosio? Ka nevoje akoma per kohe, nuk dua ta djeg. Eshte nej blerje e bere mbi te gjitha per sezonin e ardhshem. Zanetti? Ashtu si Milito dhe Samuel perfaqesojne historine e Interit. Por une flas qarte me to dhe pervec se me japin nje ndihme te madhe e dine qe ka hierarki. Kane kuptuar qe zgjedhje te caktuara i bej me mirebesim. Nese gaboj do te jem une i pari qe do ta paguaj”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.