Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

705 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Mazzarri: “Organika jone eshte e mire, tani do te tentojme te shkojme sa me lart te jete e mundur. Campagnaro dhe Jonathan…”

Mazzarri: “Organika jone eshte e mire, tani do te tentojme te shkojme sa me lart te jete e mundur. Campagnaro dhe Jonathan…”
Ardi Deda

Eshte Walter Mazzarri qe hap konferencen per shtyp ne prag te ndeshjes Dnipro-Inter dhe e hap duke shpjeguar mentalitetin e skuadres zikalter: “Ne shkojme ne fushe gjithmone per te dhene maksimumin, per te fituar. Keshtu do te bejme edhe neser. Me pas, ne cdo rast, ne fund do te pranojme me respekt rezultatin e fushes”. Me pas trajneri shpjegon se i ka provuar tashme ne te kaluaren veshtiresite qe skuadrat ukrainase dine te rezervojne: Eshte e veshtire te luash kunder tyre, me Napolin kam humbur kunder Dnipro dhe me Sampdoria kunder Metalist, jane skuadra qe luajne nje futboll te mire. Duhet te bejme kujdes. Dnipro eshte ne kushte atletike te shkelqyera, eshte nje skuader e forte, agresive, por me jep kenaqesi te perballem me ta: te dielen kemi bere mire por tani duhet te kemi vazhdimesi, kjo do te jete nje ndeshje e rendesishme edhe per vleresimet tona”.

Pas ndeshjes kunder Sassuolos eshte ne program ajo kunder Palermos, dhe Mazzarri pyetet nese mendon per turnover: “Eshte normale se kur luhet cdo tre dite nje trajner mendon per gjithcka, eshte normale te mendosh per rotacionin. Jonathan dhe Campagnaro? Jane mire qe te dy, njeri prej te dyve do te luaj qe nga fillimi, jo te dy sepse nuk i kane 90 minutat nen kembe”.

Kampionati apo Europa LEague? “Ne perpiqemi te japim me te miren ne te tre kompeticionet qe kemi ne dispozicion, do te shohim me pas ne fund se cfare kemi qene te afte te bejme. Kemi nje skuader te ndertuar per te shkuar perpara ne te gjitha kompeticionet, per te tentuar te shkojme sa me lart te jete e mundur”.

Ne fund, nje pyetje per situaten delikate ne Ukraine: “Me shoqerine time dhe me Uefa jemi informuar qe kemi nje situate te qete te nevojshme per te luajtur, na eshte garantuar dhe ne fakt nuk po hasim asnje problem”.

 

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.