Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,237 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Mazzarri per gjithcka: Ja frazat me te kuptimshme gjate stervitjes

Mazzarri per gjithcka: Ja frazat me te kuptimshme gjate stervitjes
Xhorxh Gellci

Nga tribuna, thirrjet e Mazzarrit degjohen shume. Ai ka ndryshuar menyren e pregatitjes, dhe lojtaret po ‘vuajne’ intensitetin e madh te stervitjes. Ja dhe ndeshja ne familje, pastaj zgjatjet muskulore, prape top, por vetem me duar. Pastaj te gjithe vrap dhe perseritje te veprimeve te meparshme. Stervitja ecen, por nuk mbaron kure. 2 ore e 10 minuta ne mengjes, 2 ore e 20 minuta gjate mbasdites, djersihet, punohet.

Mjafton te afrohesh ne ane te fushes per te degjuar Mazzarrin te jape keshilla, te urdheroje:

  • “Principi eshte rekuperimi menjehere i topit, sepse vrapohet me pak dhe me mire”
  • “Duhet te jeni ne fushe me mendje. Me tregoni kush jeni”
  • “Keni probleme? Mbani fort. Duhet te bashkejetoni me dhimbjet”
  • “Duhet te jeni mjeket e vetes tuaj”
  • “Perkushtohuni. Pushimet gjate stervitjes krijojne probleme.”
  • “Duhet te mesoheni me gjithcka. Kush eshte i djathte, te luaje me te majten dhe anasjelltas”
  • “Mos merrni asnjehere dicka si te sigurt. Asnjehere.”

Nese dielli duket qe ne mengjes….

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.