Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,784 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Mazzarri per InterChannel: “Kovacic duhet te luante 90 minuta, por kerkoi zevendesimin. Neser…”

Mazzarri per InterChannel: “Kovacic duhet te luante 90 minuta, por kerkoi zevendesimin. Neser…”
Inter Club Staff

Ne fundin e ndeshjes Walter Mazzarri eshte intervistuar ne mikrofonat e Inter Channel.

Keto jane fjalet e tranjerit zikalter: “Ne mesin e takimit, gjate pushimit i thashe djemve ate qe mendoja. Djemte kane nevoje per nje tranjer qe i qendron mbi koke. Ishin shume lojtare qe nuk i kishin 90 minutat ne kembe, dhe une insistova qe te debutonin disa djem te rinj. Nuk duhet te dorzohesh kurre perpara askujt. E rendesishme ishte te kualifikoheshim, dhe te luanin djemte qe nuk kishin luajtur shume, tani do te punojme per kete. Nuk mendoja se Mudingayi mund te mbante 90 minuta por ja doli mire. Andreolli luajti mire, bravo, ka luajtur pak deri me tani, por eshte stervitur gjithmone mire. Kovacic? E kerkoi ai vete zevendesimin, nuk e kuptova cfare kishte. Neser ne oren 11 do e kuptoj. Doja qe te luante 90 minuta te plota. Luajti mire, duhet te ishte pak me i kujdesshem ndoshta. Me topin eshte i mire, edhe pse nga ai pres me shume, gjithsesi beri nje ndeshje te mire. Skuadra duhet te qendroje gjithmone e shkurter me pasime, dhe te mos e ule perqendrimin per asnje moment. Ne nje ndeshje si kjo te penalizon edhe fakti qe ishim nje skuader e re ne moshe ne fushe. Eshte i njejti grup pothuajse qe mbaroi vjet sezonin, dhe po zgjidhim problemet e mbartura por duhet pune.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.