Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

561 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Mazzarri per skuadren: “Vazhdojme perpara.” Mbi penalltine…

Mazzarri per skuadren: “Vazhdojme perpara.” Mbi penalltine…
Xhorxh Gellci

“Ecim para me bindjet tona dhe me projektin tone: rruga eshte ajo e duhura dhe duhet ta ndjekim gjithmone e me më shume bindje, duke besuar dhe duke korrigjuar gabimet e bera.” Ky eshte thelbi qe Walter Mazzarri i ka folur dje grupit zikalter, sipas Gazzetta dello Sport.

Aspak ashpersi, por nje marrje pozicioni publike per te lene te kuptohet qe rritja deri me sot dhe ‘e bllokuar’ nga rezultati me verdhekuqte, te mos pesoje ndonje goditje te metejshme” – shpjegon Gazzetta. “Ne mendjen e Walter Mazzarrit ka patur nje ide te dyfishte: te mos krijoje asnje alibi ose justifikim, per shembull per penalltine qe ishte apo jo dhe te ‘stervite’ akoma me shume instiktin e vrasesit afer portes, qe Interit i ka kushtuar shtrenjte knder Cagliarit, me skuadren qe beri 6 gjuajtje ne porte por shenoi vetem nje gol, me pas te barazuar. Dhe fjala projekt, ne mendjen e Walter Mazzarrit, konsiston ne evidentimin e nje koncepti: qe nuk perfshin fjalen “scudetto” por konceptin “rritje”, te nje skuadre qe ka shume gjera per te permiresuar ne identitet dhe loje, pavaresisht perparimeve te bera deri tani.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.