Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

335 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Mazzarri per Sky: “Pak likuiditet. I kuqi dhe Moratti…”

Mazzarri per Sky: “Pak likuiditet. I kuqi dhe Moratti…”
Bujar Berishaj

Inter fiton fal nje goli te Icardit me penallti. Mazzarri komenton keshtu per Sky:

“Kemi pasur deshire, djemte e kane ndjere presionin, eshte pare edhe sot. Jam dakord edhe me mbi rregullin e penalltise me karton te kuq. Na ka ndodhur edhe neve ne Torino, sezonin e kaluar. Jam i zemeruar per rastet e humbura. Pastaj ndoshta kemi rrezikuar te pesojme ne ndonje gabim. Kemi marr 3 pike dhe do kerkojme te rritemi qe nga tani.”

“Icardi? Jo vetem ai, ka pasur nje nxitim te madh sot. Nese vertikalizojme shume heret jemi ne pozicion jashte loje. Duhej te kishim pak me shume likuiditet. Hernanes duhet te provoj dhe Palacio te kthehet ne top forme. Mendoj se duhet te jemi me konkret perpara. Kemi provuar shume, mund ta mbyllnim ndeshjen. “

“Vidic ne pankine? Te enjten ka qene Ranocchia, sot Nemanja. Kam bere turnover. Mendoj se do te kthehet te merkuren ne fushe. Campagnaro? Nuk eshte lene menjeane, ka qene i lenduar. Ka stervirur mire, kam folur me te dhe madje edhe kam rrezikuar pak. Ka qene jashte per nje muaj, dhe ashtu si prej vitesh, e kam stimuluar gjithmone. “

“Nje koment per Morattin ne fund? Kam pasur raporte te mira me te gjithe, edhe me Morattin. Jane situata qe i perkasin shoqerise. Deklaratat e mia ne konference? Moratti e ka kuptuar se nuk kam dashur te tregoj nje mos-respektim per te, fal zotit e ka konfirmuar edhe ai vet.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.