Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 28, 2020

Scroll to top

Top

1,404 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Mazzarri: “Pune pozitive, ka nje te dhene te rendesishme. Nga cunat kerkoja..”

Mazzarri: “Pune pozitive, ka nje te dhene te rendesishme. Nga cunat kerkoja..”
Xhorxh Gellci

Ne mikrofonat e Inter Channel, Walter Mazzarri analizon ne fund te ndeshjes fitoren kunder Trentino Team: “Me interesonte te mbyllnim ndeshjen me qartesi, duke pare periudhen tani, ku shume lojtare jane te lodhur. Ne pjesen e pare e kemi pare te gjithe qe kembet nuk ecnin, dhe eshte normale sepse kemi bere nje pune te madhe keto dite. Ka patur shume stervitje intensive, dhe jam i kenaqur per menyren si kemi punuar. Sot ndeshja nuk kishte shume rendesi, dhe eshte normale qe disa gjera nuk dalin. Kemi nevoje te permiresohemi fizikisht kur ndeshjet te behen te rendesishme, dhe duhet te kuptojme qe ne futbollin moder duhet vrapuar, sepse nese nuk e ben gjendesh ne veshtiresi. Paraqitja sot nuk ishte shume e rendesishme, jam i kenaqur nga te gjithe, te vjeter dhe te rinj. Flasim ne pergjithesi, jo vetem per kete miqesore.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.