Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,054 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Mazzarri: “Qendroj ketu, ka patur shume ekzagjerim. Icardi?

Mazzarri: “Qendroj ketu, ka patur shume ekzagjerim. Icardi?
Xhorxh Gellci

Inter vazhdon te rritet ne cdo repart. Tani eshte ne vend te katert me 8 pike me pak se vendi i trete. Walter Mazzarri flet keshtu ne fund te ndeshjes ne Sky Sport: “Tani mendimi eshte per vendin e trete? Jo, vazhdojme te arsyetojme ndeshje pas ndeshje, ne shtepi dhe jashte. Duam te bejme nje loje te caktuar kunder cfaredo kundershtari: per kete vit, ky eshte objektivi jone.”

Sa eshte merita e Hernanes kjo ngritje e Interit: “Duhet te perseritem: nese e kemi dashur, eshte sepse kur shoqeria me ka pyetur cfare mund te benim ne janar, kam percaktuar ate si lojtarin me te pershtatshem per ne. Dhe mund te beje akoma me mire, sepse nuk eshte akoma ne maje. Por jep qetesi dhe di te menaxhoje topin: kualitet qe na mungonte.”

E ardhmja e Mazzarrit? “Sezonin e ardhshem, qendroj me siguri tek Inter: e thote kontrata. Dikush ka interpretuar keq pergjigjen time. Fassone, gjate javes, kishte thene dicka per mua ne lidhje me rinovimin. Dhe une kam thene qe ka kohe ne qershor per te menduar. Por tani kam mendjen mbi skuadren, po mundohem t’i fitojme te gjitha ndeshjet deri ne fund. Te bejme nje fund kampionati ne nje menyre te caktuar mund te nenkuptoje nje vit te ardhshem mer te mire.”

Qe ne momentin e pare, edhe sot, eshte krijuar ndjesia qe Interi dontete fitonte. Me Cagliarin, per shembull, kjo ka munguar: “Kjo eshte ajo qe po mundohem te bej. Cunat qe jane ketu jane te njejtet qe kishin perfunduar keq sezonin e shkuar, nuk ishin mesuar me keto dinamika. Duam te godasim gjithmone, duke kerkuar golin duke rikuperuar golin sa me shpejt. Ne ndeshjet e fundit, e kemi bere kete.”

Nje gjykim per Icardin? “Shume mire deshira, dhe kjo eshte gjeja e pare: kur eshte keshtu, jam gjithmone i kenaqur. Por duhet te permiresoje disa levizje, te mesoje te levize me mire per te bere skuadren te dale. Ndersa afer portes, ka kualitet te padiskutueshem. Kur Verona na ka vene pak ne veshtiresi, duhet te na ndihmonte me shume. Por eshte normale, eshte  i ri dhe do mesoje.”

Pas golit, shohim Mazzarrin te thote qe duhej luajtur sikur rezultati ishte 0-0: “Nuk dua te ndryshoje asnjehere sjellja, te mos ulet asnjehere perqendrimi. Deri ne fund, edhe pas golave, duhet te luajme sikur te ishim 0-0.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.