Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

406 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Mazzarri rregullon mbrojtjen: Ne Bergamo radha e Samuel? Dhe ne mesfushe…

Mazzarri rregullon mbrojtjen: Ne Bergamo radha e Samuel? Dhe ne mesfushe…
Donald Elmazi

Pas fitores se arkivuar ndaj Verones, tani per Walter Mazzarrin eshte koha te rifilloje punen. Te marten zikalterit do te jene ne ndeshjen me Atalanten ne Bergamo, dhe tekniku qesh pergjysem.

MENDON PER SAMIR- Futet Handanovic ne porte, nje motiv per te qene me te qete. Carrizo duke nje alternative e mire por le per te deshiruar, me daljet e tij te gabuara. Kunder Verones disa raste kane frikesuar mbrojtjen qe nga e diela mund te mbeshteten tek nr 1 zikalter.

MBROJTJA- Dje ne darke, tekniku ka vene re qe skuadra po shperqendrohej dhe ka kercyer nga pankina duke bertitur per te qene me te kujdesshem. Dhe ne fund te ndeshjes e ke nenvizuar: ka disa naivitete qe nuk mund te perseriten sepse mund te paguhen shtrenjte. Tekniku do te (ri)blindoje mbrojtjen dhe po pret rekuperimin e Samuel. Argjentinasi me shume mundesi do te jete ne ndeshje me Atalanten ashtu si brilanti Rolando qe do te ruaje vendin e Campagnaros. Ndonje dyshim per Juan Jesus qe eshte dukur shume i hutuar ne ndeshjen e te shtunes. Per brasilianin mendohet nje turn pushim per te riorganizuar idete.

MESFUSHA- Nje miks notash pozitive dhe dhembshuri. Cambiasso i pare te shtunen eshte pika kyce ku do te mbeshtet skuadra; dirigjent i orkestres qe ben filtrime ne kohen e duhur. Perkrah Cuchu-t shume e sigurte prezenca e Guarin ndersa ka balotazh midis Taider dhe Kovacic per nje bluze titullari.

KRAHET- Korsite nen emrin Nagatomo-Jonathan per momentin perfaqsojne garanci. Braziliani i rigjeneruar do te jete titullar, ashtu si edhe japonezi. Eshte e pamendueshme prezenca ne fushe e njerit nga Pereira apo Wallace..

SULMI- Nota e vetme qe dhemb. Me Militon e demtuar, Icardin jo ne formen me te mire dhe Belfodil te skualifikuar, e vetmja arme e Mazzarrit, i papermbajtshmi Palacio. Pas kraheve te tij do te veproje Alvarez, sigurisht me frytdhenes se sa Kovacic qe pame te shtunen ne mbremje. Nje Kovacic ne pune per te gjetur vendin e tij ideal.

 

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.