Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,137 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Mazzarri, tre hapat per rimekembjen: ne menyre te vecante…

Mazzarri, tre hapat per rimekembjen: ne menyre te vecante…
Bujar Berishaj

Interi ‘me koken tek Napoli’ duhet te rinis pas humbjeve te fundit me shume peshe kunder Cagliarit dhe Fiorentines.

Pavaresisht mungeses se lojtarve te ndryshem te impenjuar me kombetaret e tyre, tekniku Walter Mazzarri do te perpiqet te zbatoj disa masa, si fizike ashtu edhe mentale, per te zgjidhur problemet qe kane frenuar ekipin ne kete periudhe.

Ne vecanti, WM do te punoj mbi aspektin psikologjik, me objektivin te rifitoj stimulimin dhe motivimin qe ne 180 minutat e fundit ne kete kampionat jane vene ne prove.

Hapi i dyte do te jete qe te kompaktoj grupin dhe mjedisin, mbi te gjitha kur lojtaret qe jane me kombetaret e tyre te kthehen ne Appiano Gentile. Hapi i fundit, por jo per rendesine, aspekti fizik: do te jete rritja e punes atletike per te arritur nje forme te pranueshme kondicioni dhe per te mbetur ‘ne kembe’ gjate gjithe ndeshjes.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.