Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | April 6, 2020

Scroll to top

Top

431 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Mazzarri vs Ventura, te gjithe precedentet. Dhjete vite me pare…

Mazzarri vs Ventura, te gjithe precedentet. Dhjete vite me pare…
Ardis
  • On 20/10/2013, 13:59

Ne sitin zyrtar te Interit, fale statistikave te Football Data, gjejme analiza te perballjeve zyrtare midis Walter Mazzarri dhe Gian Piero Ventura, ndryshe midis trajnerit aktual granata dhe zikalter:

“Precedentet zyrtare midis trajnereve aktuale te te dyja skuadrave jane 8 kunder 1(fitore e Gian Piero Ventura, ne ndeshjen Cagliari-Livorno 4-1 me 18 tetor 2003, ne Serie B), 2 barazime dhe 5 suksese te Walter Mazzarrit, per me teper, formacioni i Mazzarrit ka shenuar gjithmone, per nje total prej 19 gola.

Gian Piero Ventura sfidon Interin, si teknik, per te 11 heren ne ndeshje zyrtare dhe deri ne kete moment nuk ka arritur te marre fitore: 4 barazime dhe 6 humbje, bilanc jo favorizues per te. Ne keto 10 ndeshje Interi ka shenuar gjithmone, duke realizuar 27 gola. Duhet kujtuar se Ventura ka debutuar ne Serie A, si trajner, pikerisht kunder zikalterve me 13 shtator 1998, ne ndeshjen Cagliari-Inter 2-2 ne Sant’Elia”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.