Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | July 15, 2020

Scroll to top

Top

374 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Mazzola: “Conte perfekt? Nuk mendoj keshtu. Ja kush eshte tranjeri perfekt per Interin.”

Mazzola: “Conte perfekt? Nuk mendoj keshtu. Ja kush eshte tranjeri perfekt per Interin.”
Inter Club Staff

I invervistuar per edicionin e perditshem te Il Mattino, Sandro Mazzola, nje nga legjendat e Interit, ka folur per teknikun perfekt te Interit sipas tij.

Mazzola ka treguar se Antonio Conte per te eshte shume tranjer i mire, por ne mendjen e tij, perfekt per zikalterit do te ishte dikush tjeter.

TRANJERI PERFEKT – “Conte? Jo, eshte shume i mire, por jo perfekti per Interin sipas meje. Ne fakt une mendoj per Gattuson.”

“Ai eshte tranjeri perfekt i Interit. Edhe pse eshte nje Milanist. Kjo sepse Interi eshte sinonim i temperamentit, bindjes, dhe grintes ndersa Milani eshte shume tic dhe tac dhe ne fund pesojne edhe golin.”

“Tek Napoli di te beje gjera te medha sepse ka me te vertete shume talent. E nese e them une qe jam interist…”

POTHUAJSE TEK NAPOLI – “Ishte Juliano ai qe me foli gjate nje grumbullimi me kombetaren. ‘Ej, si mendon te vish te luash me mua te Napoli?’.”

“Mua ne ate kohe me fuste te dridhurat sa here zbrisja ne San Paolo. Me pelqente shume ai publik i cmendur dhe i dashur. Pastaj atje ishte edhe nje magazinier qe bente nje kafe te mrekullueshme.

BUNDESLIGA RIFILLOI – “Mua me frikeson shume futbolli pa tifoze. Qetesia. Nuk jam mesuar dhe nuk po mesohem dot.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.